Gimnazjum im. Jana Pawła II znajduje się w Istebnej, malowniczej miejscowości turystycznej. Krajobraz wokół naszego gimnazjum to głównie zalesione tereny górzyste. Nadmienię, że Istebna wraz z Jaworzynką i Koniakowem tworzą tzw. Beskidzką Trójwieś, dlatego do naszej szkoły uczęszcza młodzież z całej Trójwsi.

Możemy pochwalić się wspaniale doposażonymi salami lekcyjnymi w pomoce dydaktyczne, projektory multimedialne, czy też w tablice interaktywne. Ponadto szkoła ma przepiękną halę sportową, w której znajdują się boiska do:

• siatkówki
  • koszykówki
  • piłki ręcznej

Wszelkie uroczystości i akademie możemy podziwiać na dużej scenie na hali sportowej.

Obok naszego gimnazjum powstał ORLIK, kompleks boisk sportowych, zresztą najbardziej ulubiona część szkoły przez naszych gimnazjalistów.

W roku szkolnym 2013/2014 do naszej szkoły uczęszcza 454 uczniów w 17 oddziałach.

Więcej o nas na stronie www.gimnazjum.istebna.com

nauczyciel mgr inż. Gizela Kubica