Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach

Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich, choć rozpoczęło działalność 1 września 1999 roku, jest szkołą z tradycjami, spadkobiercą tradycji i historii szkoły Podstawowej nr 22, która kształciła i wychowywała uczniów naszego miasta od 1961 do 2002 roku.

Nasze gimnazjum to nie tylko dobrze wyposażone pracownie, biblioteka, sala gimnastyczna, wielofunkcyjne boiska, siłownia, studio taneczne i przestronne tereny sportowe wokół budynku. Wyznajemy zasadę, że dobrą szkołę tworzą ludzie, a więc zarówno pracownicy, jak i uczniowie. Właśnie dlatego, dbając o efektywną współpracę,  zajęcia prowadzą wysoko wykwalifikowani nauczyciele proponujący podopiecznym ponad 40 kółek zainteresowań, ciekawe projekty edukacyjne, liczne innowacje, a uczniowie chętnie angażują się w różnorakie działania, czego efektem jest nie tylko niezwykle aktywne funkcjonowanie samorządu uczniowskiego, lecz również liczne imprezy organizowane we współpracy z różnymi instytucjami naszego miasta.

W naszej pracy stawiamy na aktywność i rozwój jednostki, co potwierdzają spektakularne sukcesy naszych uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych, wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych, liczne dyplomy i puchary zdobywane przez wychowanków „Trójki” na zawodach i konkursach.

Więcej o nas na stronie www.gim3-gliwice.oswiata.org.pl